Rzeka Brda Okolice Bydgoszczy

Rzeka Brda Okolice Bydgoszczy

Brda w okolicach Bydgoszczy – Zbiór tras na odcinku od Gościeradza do Brdyujścia.

 

Rzeka Od Gościeradza do Smukały jest szeroka, dość nasłoneczniona i dość wolna. Na brzegach dużo miejsc do kąpieli oraz piaszczystych skarp. Po drodze czekają nas dwie przenoski przy elektrowniach wodnych w Tryszczynie i Smukale. Od Smukały kolejne 6 km rzeka przypomina odcinek w Borach Tucholskich. Jest szybsza, węższa i bardziej zacieniona. Na tym odcinku zapraszamy do zorganizowania ogniska przy naszej drewnianej wiacie.

Od mostu Hypszera (Kamienna) rzeka łączy się z Kanałem Bydgoskim i znacznie zwalnia. Zaczyna się najładniejszy odcinek miejski. Na Wyspie Młyńskiej mamy do wyboru śluzowanie lub kolejną przenoskę przy Przystani Bydgoszcz. Wpływamy w Wenecję Bydgoską. Od mostu Pomorskiego (Tesco) rzeka zamienia się w bardziej dziką i niedostępną dla pieszych. Spływ możemy zakończyć na Brdyujściu lub wpłynąć na Wisłę, skąd mamy 1km do Fordonu.

Brda w okolicach Bydgoszczy – Zbiór tras na spływy kajakowe odcinek od Gościeradza do Brdyujścia. Rzeka Od Gościeradza do Smukały jest szeroka, dość nasłoneczniona i dość wolna. Na brzegach dużo miejsc do kąpieli oraz piaszczystych skarp. W trakcie spływu kajakowego czekają nas dwie przenoski przy elektrowniach wodnych w Tryszczynie i Smukale. Od Smukały kolejne 6 km rzeka przypomina odcinek w Borach Tucholskich. Jest szybsza, węższa i bardziej zacieniona. Na tym odcinku spływu kajakowego Brdą zapraszamy do zorganizowania ogniska przy naszej drewnianej wiacie. Od mostu Hypszera (Kamienna) rzeka łączy się z Kanałem Bydgoskim i znacznie zwalnia. Zaczyna się najładniejszy odcinek miejski. Na Wyspie Młyńskiej mamy do wyboru śluzowanie lub kolejną przenoskę przy Przystani Bydgoszcz. Wpływamy w Wenecję Bydgoską. Od mostu Pomorskiego (Tesco) rzeka zamienia się w bardziej dziką i niedostępną dla pieszych. Spływ kajakowy możemy zakończyć na Brdyujściu lub wpłynąć na Wisłę, skąd mamy 1km do Fordonu. 2. Cena od 60 pln za kajak dwuosobowy/wiosła/kapok/ transport osób 3. Zadzwoń lub napisz e-maila i zamów wspaniałą przygodę!!! 4. Mówimy po angielsku. 5. cennik 6. kontakt 7. Organizujemy spływy kajakowe od 3 kajaków w odległości do 100 km od Bydgoszczy. Posiadamy również bazę kajakową w Swornegacie oraz na rzece Drawie. Posiadamy ponad 100 kajaków oraz 5 dziewięcioosobowych busów do dyspozycji. 8. Zapraszamy 9. zadzwoń pod numer

Zapytaj o spływ

Zapytaj o spływ: Rzeka Brda Okolice Bydgoszczy

Wykonanie www.bkr.pl